Soru Cevap

Dövme hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları.

Bu sayfada dövme (tattoo) hakkında sıkça sorulan soruları cevaplamaya çalıştık.

1. Dövme acır mı ?
Dövme acısı kişinin acı eşiğine ve yapılan bölgeye bağlı olarak değişir. vücuttaki bazı bölgeler özellikle derinin ince olduğu ve kemiğe yakın yerler diğer bölgelere oranlar biraz daha fazla acır. omuz sırt baldır gibi derinin kalın olduğu bölgeler daha az acır.
ayrıca. acı durumu dövmeyi yapan kişiye görede değişir. amatör birine yaptırırsanız derinin ne kadar altına ineceğini bilmedeğinden canınızı daha fazla yakabilir. o yüzden her zaman işinde uzman kişileri tercih edin.

2. Dövme bakımı nasıl olmalı ?
Dövme yapıldıktan sonra birgün boyunca kapalı kalmalı. 24 saat su degmemeli. 1 hafta deniz havuz solaryuma girilmemeli. 48 saat spor yapmayın. yoğun terlemeden ötürü boyayı geri kusar.


Bir hafta boyunca günde 4-5 kez kepanthol baby kullanın. haricinde başka bişey kullanmayın rengini soldurur. dövmenin kabuk tutabilir kesinlikle koparmayın kendi kendine dökülecek.


Kimseye el sürdürmeyin kaşımayın. sıcaktan koruyun.dövmenin ortalama 20 günde tamamen iyileşmiş olacaktır.

3. Dövme yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz. ?
Öncelikle sertifikalı dövmeciler tercih edin. ev ortamında yaptırmayın. dövmecinin daha önce yaptığı çalışmaları inceleyin. kullandığı malzemeleri yanınızda açmasını isteyin.

4. Dövme öncesi alkol alabilirmiyim ?
Dövme öncesi alkol alırsanız işlem sırasında kanama olur. kanama olursa deri boyası dışarı kusar. buda dövmenizin soluk olmasına sebep olur. o yüzden dövme öncesi alkol alınmaması tavsiye edilir.

5. Hamilelik döneminde dövme yapılırdı?
 Hamileli hassas bi dönem olduğu için ve size bulaşacak herhangi bi virüs yada mikrop bebeğinizide etkileyeceği için o dönem dövme yapılmaması daha uygun olur.